Англійський стиль
Знаменитий дизайнер Уїльям Моріс прославився тим, що в 19-м столітті на базі середньовічного англійського інтер’єру створив те, що сьогодні у всьому світі називається English style. Секрет популярності і довговічності цього стилю в тому, що вже тоді Моріс зумів відчути «золоту середину» між застарілою помпезністю аристократичних замків і технічним бумом масового виробництва, що насувається на людство.

Головний принцип: багато і стримано

Англійський інтер’єр – це перш за все царство натурального дерева, тому, якщо ви вирішили оформити свій будинок в класичному англійському стилі, приготуйтеся до серйозних витрат. Бажано, щоб з дерева тут було все: різьблені дубові панелі на стінах, набірний дубовий паркет на підлозі, відкриті різьблені крокви темного дерева на стелі. І, зрозуміло, традиційні меблі з масиву (дуб, горіх або тис) в стилі знаменитого англійського майстра Томаса Чиппендейла: як би «простьобана» гвоздиками і на гнутих ніжках. Всі поверхні повинні бути ідеально оброблені, а при необхідності піддані «ефекту старіння» (щоб вірилося, ніби ці меблі дісталися вам від вашої прапрабабусі). Оскільки англійські меблі, а також англійські дерев’яні карнизи і панелі – за визначенням речі старовинні, непогано, якщо вони будуть прикрашені різьбленням або інкрустацією.

Слід пям’ятати, що інтер’єр в англійському стилі – це у жодному випадку не стилізація. Якщо ви спробуєте створити його, використовуючи більш економічні матеріали, всі ваші зусилля підуть нанівець. Головне правило класичного стилю – добротність, достовірність і натуральність у всьому. Ви не можете собі дозволити ніяких дешевих підробок!

Камін: «священна корова» англійського будинку

Мабуть, самим впізнанним і характерним елементом англійської архітектури є камін – величезний, доходить майже до стелі, фанерований кахлями або природним каменем, обов’язково з камінною дошкою темного дерева і вішалкою для аксесуарів (бронзових щипців, коцюби і т. д.). Тому, плануючи перекроїти свою квартиру під «стару добру Англію», в першу чергу подумайте про те, де ви зможете розмістити якщо не справжній камін (що достатньо складне в умовах багатоквартирного будинку), то хоча б електричний або (на крайній випадок) фальш-камін. Якщо ж ви облаштовуєте в англійському стилі заміський будинок, то крім каміна потрібно наперед запланувати широкі сходи, що ведуть з вітальні на другий поверх, яку, як мінімум, прикрашають різьбленими дерев’яними поручнями, а іноді і скульптурами.

Деталі англійської вітальні

Звичайно, буде краще, якщо в одному і тому ж стилі буде оформлена вся квартира, але якщо вам не потягнути таких витрат, можете зупинитися на одній-двох кімнатах. Логічно, якщо це будуть вітальня і кухня (або кухня-вітальня у вигляді одного зонованого простору), а також, можливо, кабінет.

Як же виглядає англійська вітальня? Це простора кімната, яка знизу на третину обшита дерев’яними панелями, вище йдуть шпалери з дрібним рослинним або геометричним малюнком (наприклад, орнамент в стилі «ліберті», винайдений Біля. Морісом), вгорі – стеля з ліпниною і люстри з кришталевими підвісками. На стінах в обов’язковому порядку розвішені картини маслом (частіше – пейзажі або портрети предків), акварелі, гравюри або художні гобелени, а також зброя і мисливські трофеї.

Ніякої сучасної техніки на виду – все заховано усередині шаф, комодів, буфетів і т.д. За скляними дверцями – сімейний антикваріат, дорогий посуд, столові прилади з срібла, справжній китайський фарфор. На камінній полиці – старовинний годинник з купідонами і фотографії предків в рамочках-підставках. В центрі кімнати повинен стояти круглий або овальний обідній стіл, оточений стільцями.

На вікнах – двошарові штори з ламбрекеном (один шар – прозора тканина, другий – більш щільна однотонна). В тканинах використовується той же принцип: стриманість і натуральність. Якщо кольори – то пастельні (білий, бежевий, світло-сірий і т. д.), якщо малюнок – то дрібний і непомітний. Класикою жанру вважається набивний ситець в квіточку і гобелен. В тон підбираються штори, подушки, скатертини, покривала, а також абажури традиційних настільних світильників на світлій керамічній основі.

Як родзинка можете привнести у ваш англійський інтер’єр елементи колоніального стилю: плетені меблі, японські ширми і інші сувеніри «з подорожей».

Чи підійде вам англійський інтер’єр?

Будинок, оформлений в англійському стилі, якоюсь мірою диктує його господарям певний спосіб життя: неквапливий, розмірений і грунтовний. Якщо ви можете уявити себе Шерлоком Холмсом, що палить трубку біля каміна, а вашу дружину – що щодня спускається до вечері в нарядному платті, значить, цей інтер’єр створений для вашого характеру.

З другого боку, потрібно враховувати, що не всяка квартира виграє від класичного англійського дизайну. Якщо у вас в будинку високі стелі, просторі кімнати, широкі вікна, подвійні двері і еркери – тоді англійський інтер’єр відчуватиме себе тут, як риба у воді. Але якщо ви спробуєте влаштувати «Англію» в типовій квартирі з низькими стелями і кімнатами-комірками, це виглядатиме, принаймні, смішно.


Создан 09 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником