Античний стиль
Античний стиль в сучасному інтер'єрі пов'язаний безпосередньо з давньогрецькою та давньоримською культурою, їх античною філософією та міфологією. Практично всі стилі та напрямки західного мистецтва запозичили різні елементи античності. Античний стиль всім нам відомий чудовими пам'ятками архітектури, скульптури. До цих пір вони викликають у нас захоплення своєю неповторною красою і закінченістю. Колізей, тріумфальні арки, колони, циліндричні склепіння, прекрасні скульптури знатних людей, богів, богинь, дивовижний художній розпис приваблюють своєю гармонійністю. Давньогрецька архітектура, що виникла, на островах Егейського моря була настільки гармонійною і цілісною, що згодом сприймалася більш пізніми стилями, як першоджерело - еталон для наслідування. Давні римляни, будучи хорошими учнями греків, не тільки повністю перейняли їх спадщину, але і розвинули її. Справжнє їх досягнення Тріумфальна арка і вражаючий гарною формою купол. Жителі Стародавньої Греції знали толк у створенні неповторної, красивою і, що важливо, комфортної обстановки. Античність - це, перш за все, велика культура минулого, і якщо ви хочете впустити цю культуру в свій будинок, вам ще потрібно навчитися їй відповідати.

В античності (причому не лише грецької, а й римської) житло будувалося навколо внутрішнього двору-атріуму, оточеного галереями з колонами. Внутрішні приміщення в стилі антик прикрашалися настінним живописом, фризом під ліпнину і облицюванням. Стіни оформлялися декоративним цокольним поясом, який зазвичай виділявся кольором. Фреска також була широко поширена в Стародавній Греції, писали нею і в Стародавньому Римі. Завжди актуальний декораторський прийом - створення живописних настінних "обманок", коли необхідно зорово розширити межі приміщення - фреска, дозволяє, не ламаючи стін і не зносячи дах, створювати бажаний інтер'єр. Писані стелі доповнювалися рельєфними зображеннями, тапаграмі (маленькими теракотовими статуетками).

В орнаменті Античного стилю присутні, як фігурні і рослинні, так і геометричні та архітектурні елементи, такі як, акант, лотос, ряд листів, спіраль, хвилясті лінії. В античному інтер'єрі було багато мармуру, і цей факт передбачав великі приміщення і багато світла, щоб камінь не здавався холодним і похмурим. Підлоги у стародавніх греків покривалися мозаїкою, пізніше, під впливом Сходу, - кольоровими килимами. Вікна, уздовж всієї стіни завішували напівпрозорою тканиною зі складками в декілька шарів. Інтер'єри Античного стилю виділяються суворістю архітектурних ордерів, елементами декору, а також, кольоровою гамою, а саме, яскраві кольори синіх, зелених фарб, відтінки червоного (теракотового), золотого, жовтого, кольору слонової кістки, чорного. Для стін кращий колір слонової кістки, всі відтінки жовтого і золотистого. Кольори повинні були бути складними, але однієї насиченості і тональності. Атланти, що підтримують стельові балки - один з античних мотивів. Грецькі вази, розписані міфологічними сценами і різноманітні за формою, також прикрашали інтер'єр. Наслідування таким вазам можна зустріти і в сучасних будинках. Крім цього, для прикраси житла і храмів використовували скульптури і барельєфи.

Античні меблі були зазвичай простої форми, ніжки меблів іноді робилися у вигляді звірячих лап або фігур грифонів (в цьому відчувається вплив Стародавнього Єгипту й Вавилону). Виготовляли меблі зі світлого дерева у поєднанні з мармуром і бронзою. Давньогрецьке крісло із зігнутими в вигляді шабель ніжками носило назву клісмос. Уже в період античності в інтер'єрі були присутні своєрідні дзеркала з шліфованого металу. Такі дзеркала були невеликого розміру, їх поміщали на невеликих столах або лавах. Дорогі породи дерева, мармур, бронза, золото, слонова кістка, глина - основні матеріали, що використовувалися в античному інтер'єрі. Оригінальні грецькі меблі не збереглися, але збереглися рельєфи і малюнки на вазах. Форми стільців прості і послужили зразками для наступних стильових форм. Три основні форми: лавки, звичайні і церемоніальні стільці. Поряд з простими робочими столами були й обідні низькі трапецієвидні столи на трьох ніжках. В обстановку житла входили також маленькі скриньки, корзини, лави, тумби.

Окремо слід зазначити про античну техніку оздоблення меблів, яка отримала згодом назву інтарсії. Так само як і зі стінами, в меблях греки цінували грубу простоту природного матеріалу, тому тканинами меблі оббивалася рідко. У III столітті до н.е. у Греції з'явилися меблі з бронзи, обробленою золотом, сріблом, з м'якою оббивкою. Покривала і скатертини були звичайно гладкофарбовані, а по краю тканини йшов характерний візерунок. Іноді тканину могла прикрашати вишивка. Для декору меблів використовувалася також набірна мозаїка, коли дерев'яні вироби інкрустували різними мозаїчними вставками: слонової кісткою, золотом і дорогоцінним камінням або просто деревиною іншого кольору. Такі вставки врізалися або вставлялися в дерев'яну основу. Ця техніка отримала назву інтарсії. Пізніше вона була замінена на більш сучасну і просту техніку. Оригінальна грецька меблі не збереглася, але до нас дійшли рельєфи і малюнки на вазах. Форми стільців прості і послужили зразками для наступних стильових форм. Три основні форми: лавки, звичайні і церемоніальні.

Сучасний інтер'єр, вирішений у дусі античності, нерідко доповнюється картинами або гобеленами на міфологічні сюжети. Якщо античне житло освітлювалося або природним чином (світло з атріуму), а також смолоскипами і вогнем з вогнища, то в сучасних будівлях для імітації античного інтер'єру використовують світильники у вигляді факелів або вбудовані світильники і приховане підсвічування, розсіяне світло яке ненав'язливо нагадує про давнину.


Создан 09 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником