Арт Деко
   Арт Деко, розкішний, витончено елегантний і елітний стиль трансатлантичних лайнерів міжвоєнного періоду двадцятого століття, сьогодні знову входить у моду…

 

    Арт Деко (Ар Деко, Art Deco) з’явився як стиль в 1908-1912 роки, а розквіту досяг між 1925 і 1935 роками минулого століття. Найменування відбулося від своєрідного скорочення назви міжнародної виставки декоративних мистецтв і ремесел Exposition Internationale des Art Decoratifs et Industriels Modernes, що пройшла в 1925 році у Франції. А от уже терміном, що позначає художній стиль, Арт Деко став в 1966-м року, після відродження цієї виставки в Парижу. До цього такий стиль називали “джазовий модерн”, “зиґзаґ модерн”, “обтічний модерн” - останній термін відноситься до форм, що базувались на обтічних силуетах автомобілів, кораблів і літаків. У період свого розквіту Арт Деко одержав широке поширення в США, Франції й інших європейських країн.

Це стиль, що сполучить у собі класичність, асиметричність і прямолінійність. У той же час він продовжує улюблені теми й мотиви модерну - звивисті лінії, незвичайне сполучення дорогих і екзотичних матеріалів, зображення фантастичних істот, форми хвиль, раковин, драконів і павичів, лебединих ший і млосних жінок. Арт Деко називають одним з художніх стилів, що з’єднують непоєднуване. Цей стиль заперечує аскетизм, далекий мінімалізму, він свідомо орієнтований у минуле, прагне до розкоші й найчастіше втілюється в сполученні екзотичного й примітивного мистецтв.

 

 Інтер’єр у стилі Арт Деко може сучасно й незвичайно сполучити східні або індійські мотиви, елементи старовини із зовсім новими шедеврами мистецтва. Використовуючи одночасно неокласичні форми й обтічність, граціозність і грайливість декору в стилі модерн, Арт Деко є втіленням монументальності й елегантності. Сьогодні цей стиль по праву вважається синонімом розкоші й ефектності. Прихильники цього стилю ігнорують масове промислове виробництво товарів, вони вибирають ексклюзивне виготовлення предметів. У фаворі виробу з коштовних і дорогих матеріалів - зміїна шкіра, слонова кістка, бронза, кристали, екзотична деревина.

 

Улюблені аксесуари - незвичайні добутки єгипетської, африканської, китайської й іншої екзотичної культур. Інтер’єр у стилі Арт Деко може бути як елегантно-класичним, так і експресивно-етнічним. Головне - це ефектність, яскравість і розкіш сміливих сполучень. Інтер’єри, оформлені в стилі Арт Деко, часто не мають закінченої композиції, а представляють суму окремих складових, причому кожна з них - ексклюзив або предмет мистецтва. Для інтер’єрів Арт Деко характерні прямі й ламані лінії, чіткість і графічність форм.

 

З матеріалів використовуються тканини, скло, бронза, кераміка, килими з незвичайними геометричними візерунками. Крім того, добре підходять віяла, фонтани, подіуми, ковані ґрати. Меблі в основному зі світлої деревини, обробленої шкірою. Для обробки широко використовується мармур, скло й хромування для всіх видів домашнього встаткування. Почавшись із захвату розкішшю й орнаментом, згодом Арт Деко додав до цього елементи функціонального дизайну. Саме цьому стилю належить створення перших обтічних стільців і крісел зі сталевих трубок. Виразні форми “технічного дизайну” були запозичені в новітніх моделей автомобілів і локомотивів. Тому сьогодні новітні зразки аудіо- і відеотехніки стають неодмінними атрибутами інтер’єрів у стилі Арт Деко. Плазмові панелі, домашні кінотеатри чудово сполучаються з мармуровими стільницями й багатими оксамитовими драпіруваннями. Дерев’яні меблі із хромованими ручками, скляні поверхні й дорога шкіра, що персоніфікують сучасний автомобільний і авіаційний дизайн, - от джерела натхнення цього стилю. Плюс усілякі дорогоцінні прикраси, курильні й питні аксесуари, хромований кухонний посуд.

 

Арт Деко - це поле фантазії й втілення розкішної функціональності. Усвідомлення минулого необхідно перед його поверненням. По суті, ми знову живемо в епоху Арт Деко - період між двома війнами. Відчуття насування третьої світової перетворює будь-який акт мистецтва в «бенкет напередодні чуми». Стало бути, Арт Деко повинен знову переможно повернутися в мистецтво, музику, живопис і архітектуру.

 Создан 25 окт 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником