Арт–нуво
Словосполучення L'Art Nouveau вперше почало широко використовуватись у Франції в середині 19 ст. L'Art Nouveau перекладалось, як «нове мистецтво» и мало пряме відношення до стилю Модерн. Однак модерн і Арт–нуво зовсім не одне й те саме.

Арт–нуво означає декоративно – орнаментальний стиль.

Стиль Арт–нуво, як це не дивно, був запозичений із японського мистецтва. Аналогічного в Японії стилю тоді не існувало. Зате були окремі елементи характерні японській культурі, на які якось звернув увагу французький живописець і майстер по кераміці Ф. Бракмон. Він побачив японські кольорові гравюри, зроблені на дереві. В них загортали пачки китайського чаю. Свою знахідку Ф. Бракмон привіз у Францію. Завдяки цьому, французькі художники почали використовувати японські мотиви у своїй творчості, розвиваючи і видозмінюючи їх.

Пізніше стиль Арт–нуво знайшов місце не тільки в художньому мистецтві, але і в архітектурі. Характерними для стилю стали плавні контури із видимою тенденцією до асиметрії. Вдало вписувались в стиль візерунки, що нагадують рослинність і вигини жіночих фігур з розпущеним волоссям.

В кінці 19 ст. стиль Арт–нуво получив вираження в дизайні інтер’єрів.

 

Арт–нуво в дизайні інтер’єру

Дизайн інтер’єру в стилі Арт–нуво скоріше всього дуже сподобається людям, що люблять природу.

В такому інтер’єрі всі елементи здаються природними, натуральними, а не зробленими і придуманими людиною. Про це говорить відмова від прямих ліній і кутів.

В приміщенні, яке зроблено в стилі Арт–нуво ви не побачите навіть прямих кутів кімнати. Вони затушовані і округлені. Теж саме можна сказати і про меблі. Арт–нуво забороняє використовувати меблі з грубими гострими краями, вона має бути обтічних, півкруглих форм.

В малюнках і колористиці інтер’єру в стилі Арт–нуво переважають кольори, які існують в природі і малюнки – геометричні фігури,які формують природні образи. Це можуть бути зигзаги, трикутники, овали і т.д. Особлива перевага віддається колу. «Символ сонця» можна зустріти в дизайні інтер’єру в стилі Арт–нуво набагато частіше, ніж інші фігури.

Створюється зовнішня і внутрішня архітектура, меблі, килими і навіть другорядні предмети вжитку. Конструктивні елементи стилю оформлені у вигляді орнаментальних, більш того, такі елементи представляють собою в ідеалі синтез чисто орнаментальних форм, які також можуть бути несучими або заповнювати вільні площини.

 

Меблі стилю Арт-Нуво:

Як складовій частині приміщення, перевага віддається вертикалі, знову прямокутні форми, приглушені фарби на чисто-білій рамі. Характерною ознакою є особливо проступаючі декоративні мотиви квітів.

 

Текстиль стилю Арт-Нуво:

Гобелени: створюються точні репліки картин сучасних художників.

 

Кераміка стилю Арт-Нуво :

Незалежність від історичних стилів. Відродження старих способів виробництва кераміки, спроби художньо оволодіти ними.

 

Скло в стилі Арт-Нуво :

Е.Галлє і  А. Даум відштовхуються від  прадавньої традиції багатошарового скла, зокрема, від китайських табакерок. В Америці надихався прикладом древніх – античних і східних виробів Л. Тіффані, а саме їх металевим, іронізуючим блиском. Цей блиск він штучно надавав своїм виробам, що в поєднанні з чарівними кольорами скляної маси до максимуму, підвищувало ефект їх асиметричних і нетрадиційних форм.

Величезний вплив на склоробне мистецтво вчинив Р. Лалік своїм опаловим склом, художнього образу якого він переважно добивався з допомогою оздоблення, виконаного високим рельєфом.

 

Фарфор в стилі Арт-Нуво :

Форми – від простих до найхимерніших. Декор – розпис під поливою ніжно голубих, сірих, зелених і рожевих тонів.

 

Дзеркала в стилі Арт-Нуво :

Характерна лінеарність, виражена як в силуеті виробів, так і в орнаменті. Проста форма дзеркальних рам розсереджувалась за допомогою багатої і улесливої уяві, орнаментики в дусі японських і китайських грав’юр. Із дзеркальних обрамлень з різними, гнучкими квітковими стеблами – ірисами, лотосами і трояндами – завдяки тонкому декоративному відчуттю різьбярів створювалось єдине ціле.

 

Освітлення в стилі Арт-Нуво:

Рафінований натуралізм, що стилізував людські фігури, польові в'юни, рози, орхідеї, іриси і інші екзотичні квіти в складні переплетені лінії знайшов собі відповідність в чистій техніці електричного освітлення, як люстр, так і настільних ламп. Нове - це просто добре перероблене старе...Создан 25 окт 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником