Африканський стиль
Найбільш екзотичним з усіх існуючих стилів є африканський стиль. Пристрасть до екзотики - це так по-людськи. Прикраса інтер'єру в африканському стилі розбурхує уяву, створює відчуття дотику до таємниці, до чогось особливого. Максимально екзотичний, він одразу ламає шаблонні уявлення про те, яким повинен бути інтер'єр. Часом зародження африканського стилю інтер'єру вважається початок 20 століття, коли в 20-30-х роках спостерігалося значне зростання інтересу до екзотики. Це дало початок тому, що в інтер'єрах житлових будинків, барів, ресторанів і готелів стали з'являтися різноманітні аксесуари, виконані в африканському дусі. Африканський стиль отримав певну популярність й завдяки тому, що його елементи чудово вписуються навіть в самий сучасний інтер'єр. Африканський стиль на відміну від японського - динамічний, яскравий, імпульсивний. Знайшли популярність незвичайні і дорогі матеріали: шкіра пітона, крокодила, ящірок, деревина венге, палісандра, пальми, в інтер'єрі з'явилися шкіри зебри, жирафа.

 

Африка продовжує надихати дизайнерів до цих пір. Бажання внести у своє життя більше емоцій і гостроти спонукає до створення африканського колориту в своїх оселях. Цей стиль - саме втілення динаміки, експресії і що б'є через край життєвої енергії. Цікавого візуального ефекту в такому інтер'єрі можна досягти за рахунок вміло підібраної гри контрастів. Наприклад, для обробки приміщення можна вибрати теплі, м'які, приглушені тони: піщаний, теракотовий, колір топленого молока, охри або деревної кори. На цьому фоні дуже ефектно виглядатимуть предмети декору, штори і драпірування насичених відтінків: багряна або лимонно-жовта опоряджувальна тканина м'яких меблів, апельсинові світильники і строкаті килими з характерними орнаментами. В даний час африканський стиль є одним з найпопулярніших і широковикористовуваних етнічних стилів.

 

Найважливіші елементи інтер'єру по-африканськи - численні предмети декору і прикладного мистецтва. Першорядну роль в афро-етнічному інтер'єрі грають колірна гама, африканські геометричні орнаменти, малюнки у наївному стилі, а також різні виготовлені ручним чином аксесуари. Африканські кольори це - різні відтінки червоного, жовтого, коричневого. В основному це, теракотові, цегляні, піщані та інші теплі фарби. Кольорові поєднання будуються на контрасті світлого й темного. Дуже часто в якості такого контрастує чорний, яким фарбують бордюри та інші окремі елементи інтер'єру або меблів.

Однією з відмінних рис африканського стилю є меблі, виготовлені виключно з натурального дерева - палісандра, сандалу, кедра, червоного і ебенового дерева. Для неї характерні прості геометричні форми і мінімум декору - найбільш поширене прикраса - різьблення. Крім того, в інтер'єрах, вирішених в африканському стилі, нерідко можна зустріти плетені меблі з ротанга, пальмової кори, абаки - в основному це крісла та дивани. Цілком характерними є і ліжка з бамбукових стебел, а також скрині, оббиті верблюжої шкірою і декоровані вставками з латуні, міді і кістки.

 

Невід'ємними атрибутами африканського стилю також є численні самобутні аксесуари - ритуальні маски жерців і вождів, дерев'яний і керамічний посуд, виготовлені з дерева тика чорні статуетки ідолів, фрагменти зброї, різноманітні шкатулки химерних форм, світильники, оздоблені шкірою і розписані фарбами на основі екстракту граната або розчину мімози.

 
Зовсім прості завіски, виконані з натурального льону, створюють відчуття легкості і прозорості. Текстиль в африканському стилі повинен залучати своєї натуральністю і простотою. Для африканського інтер'єру добре підійдуть тканини пісочного кольору з вишитими фігурками жирафів і тигрів, а так само з зигзагоподібним і круговим орнаментом. Для того, щоб відтінити теплоту африканського дерева, відмінним рішенням будуть штори бірюзового кольору.

Зовсім прості предмети побуту і прикраси стануть оригінальним декором, здатним пожвавити інтер'єр, виконаний в африканському стилі. Найбільш часто при оформленні приміщень в африканському стилі використовуються такі матеріали: натуральна деревина, кераміка, камінь та інші природні матеріали. Крім того, при оформленні приміщень в африканському стилі використовуються різні аксесуари, а саме: статуетки богів і тварин, різні підлогові та настільні вази з екзотичними квітами і багато-багато іншого.


Найбільш часто при меблюванні приміщень в африканському стилі використовується іспано-мавританські предмети меблів, серед яких слід перерахувати скрині з ліванського кедра, а також підлогові світильники, розписані прекрасними, химерними рослинними мотивами. Африка - це країна, якій характерний природній мінімалізм, що виявляється у простих формах, грубих фактурах, а також змістовній наповненості речей.Создан 28 окт 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником