Барокко
Барокко (XVII-початок XVIII ст.). Цей стиль дуже важко переплутати з яким-небудь ще. Він, подібно Готика, став втіленням своєї епохи. Бароко вперше в історії мистецтва поєднав два поняття - стилю і способу життя. Чуттєво-тілесна радість буття, трагічні конфлікти становлять основу прекрасного і джерело натхнення стилю. У дизайні інтер'єру Бароко прагне до величі, пишноти, просторового розмаху. Мінливість, химерна гра образів в інтер'єрах цього стилю була порівнянна зі складністю настрої морської раковини-бароко, на честь якої він був названий.
Батьківщиною бароко вважається Рим, а найбільш яскраві зразки архітектури цього стилю були створені в Італії, Іспанії, Португалії та Латинській Америці.
 
Даний стиль інтер'єру покликаний продемонструвати багатство і престиж власника. Характерними особливостями стилю є: перевага криволінійних форм, пишність, використання архітектурних форм (кручені колони, архітектурний декор). Широке використання лакування, цінних матеріалів в оздобленні: золото, срібло, мідь, кістка, мармур, різні породи дерева, мозаїка, облицювання шпоном. Замість кіл та овалів попереднього стилю - складні обриси спіралей. Замість гладких поверхонь - увігнуті і опуклі. Різьба кучерявих стебел, вінків, раковин, гірлянд. Вперше з'являються повноцінні кабінети з обшивкою стін в єдиному стилі з меблями.

Бароко - палацовий стиль. Пишні, помпезні форми бароко знаходять широке застосування в першу чергу в культовому будівництві, в архітектурі та інтер'єрі нових церков і монастирів. Розкіш і пишність інтер'єру стилю бароко посилює відповідним чином оформлена меблі. Урочистий пафос інтер'єру посилюється за допомогою великої кількості важких тканин, килимів, багатих виблискуючих люстр, позолоченою ліпнини, в якій переважає тематика зображень листя і плодів, картуші і маскарони. Криволінійні, округлі контури надають декору динаміку і мальовничість. Елементи декору цього стилю значні за обсягом, у них часто застосовується різьблення, металеві накладки з бронзи та благородних металів, а також мозаїка з різних порід дерева (інтарсія). Матерії в інтер'єрі стилю бароко приділялася особлива увага. Елементи, виконані з матерії, повинні були сяяти особливою розкішшю, широко поширені гобелени. Кришталева люстра - обов'язкова деталь будь-якого інтер'єру «палацового» типу. Широко були поширені канделябри і жірандолі, шандали і свічники.


Переважаючі кольори: приглушені пастельні. Найпопулярнішими квітами в інтер'єрі стають білий і золотий та різноманітні їх поєднання.
Елементи та аксесуари інтер'єру: рясно декоровані колони, витончена обробка багаторівневих стель. Стіни багатьох палаців затягували дорогими тканинами, прикрашали ліпниною або різьбленим деревам. Дуже модні були квіткові орнаменти, скульптурні групи, вази і т.п. Приватні покої прийнято було прикрашати настінними шикарними гобеленами.
Стелі: багаторівневі, розписувалися майстерними живописцями. Художники використовували ефект «перетікання» простору в «захмарну даль» - це надавало інтер'єру підкреслену театральність.


Меблі: поверхню меблів і предметів інтер'єру втрачає свою гладкість і стає шорсткою, опукло-увігнутою, зверху покривається лаком. Обшивка меблів стає яскравою, виконується з багатою декоративної тканини. Меблевики освоюють техніку дерев'яного набору і фанерування, активно використовують такі матеріали, як слонова кістка, фарфор, кам'яна мозаїка, черепашачий панцир, перламутр, дзеркало. Замість дуба для виготовлення меблів все частіше використовується м'який горіх, який краще полірується і більш придатний для різьблення. Дерево, як правило, покривається позолотою, а в якості декору використовуються бронзові позолочені накладки. В епоху бароко з'являються перші меблеві комплекти, у побуті Шезлонги (крісла з сильно відігнути спинкою і подовженим сидінням для ніг), комоди з висувними ящиками. Столи епохи бароко були різної форми, але наймоднішими вважалися круглі і прямокутні столи. Ніжки, що підтримували стільницю з кольорового мармуру або мозаїки, були багато інкрустовані. Дуже популярні були консолі на двох ніжках, які урізноманітнили інтер'єр, над ними встановлювали дзеркало. Консоль (фр.) - виступ в стіні або забиту одним кінцем у стіну балка, що підтримує карниз, балкон, фігуру і пр. В епоху бароко гостей часто брали лежачи в ліжку, тому поступово ліжко придбала форму намету з великою кількістю драпіровок і різних прикрас. Необхідним атрибутом спальні став і туалетний столик з укріпленим на ньому великим дзеркалом.Создан 06 ноя 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником